با ازدواج اجباری چی کنیم؟

ساخت وبلاگ
چکیده : اینکه والدین علاقه زیادی به سر و سامان گرفتن فرزندان خود دارند،قابل انکار نیست.بالطبع اصرار شان برای... با عنوان : با ازدواج اجباری چی کنیم؟ بخوانید :
اینکه والدین علاقه زیادی به سر و سامان گرفتن فرزندان خود دارند،قابل انکار نیست.بالطبع اصرار شان برای ازدواج هم کاملا طبیعی است.اما گاهی ممکن است اصرار والدین از حد طبیعی خود خارج شده و حالت اجبار و زور بگیرد. یا حتی فرزندان برای خاتمه دادن به این اصرارها و رهایی از برزخی که خانواده دارند، تن به ازدواج با فرد مورد نظر والدین شان بدهند؛ به این امید که شاید عاقبت این ازدواج خوب باشد و محبتی که در دلشان ندارند،در طول زندگی به وجود بیاید.

اما واقعیت این است که ازدواج های چنینی به دلیل عدم عشق و علاقه طرفین به یکدگر و حتی تنفر از هم در بیشتر مواقع به سردی و جدایی می انجامد.به همین دلیل توجه دختر و پسر و والدین شان برای جلوگیری از وقوع چنین ازدواج هایی لازم و ضروری می باشد.

قـــربانـــــیان ازدواج اجبـــاری

درست است که اجبار در ازدواج یا حتی تشویق بیش از اندازه اطرافیان به ازدواج آزار دهنده است. اما هر ازدواجی که این شرایط را داشته باشد،اجباری نیست. ازدواج اجباری به ازدواجی گفته می شود که در آن دختر یا پسر توسط فردی دیگر چون والدین، سرپرست، خواهر یا برادر و.... با تهدید، ارعاب، مشوق های چشمگیر، خشونت یا قطع امکانات قبلی، مجبور به ازدواج با شخصی که هیچ علاقه ای به زندگی با وی ندارند، شوند.

نوشته شده توسط شکیبا در 22:43 |  لینک ثابت   • 
...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 17 تير 1396 ساعت: 22:27