انواع ازدواج اجباری

تعرفه تبلیغات در سایت
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
عنوان عکس
ازدواج اجباری چند قسم است:

★ازدواجی که از سوی والدین تحمیل می شود.

★ازدواجی که از سوی سرپرستان فرد چون برادر بزرگتر، عمو و ... اجبار می گردد.

★ازدواجی که از سوی خود فرد به خودش تحمیل می گردد.

★ازدواجی که قبایل تحمیل می کنند. مثل ازدواج های خون بس.

معمولا افراد به دلایل مختلفی درگیر نوع اول و دوم ازدواج های اجباری می شوند که گاه آنها را به سمت ازدواج های اجباری نوع سوم یعنی خود تحمیلی سوق می دهند:

★خواستگار جزو آشنایان نزدیک والدین یا سرپرستان می باشد و به قولی خانواده به خاطر رو دربایستی فامیلی دختر یا پسر شان را مجبور به ازدواج می نمایند.

★گاه برخی از خانواده ها به ازدواج فرزندشان مانند معامله پرسود می نگرد و به همین دلیل فرزندشان را وادار به ازدواج با فرد مورد نظر شان می نمایند.

★گاه والدین گمان می کنند که فرزند شان به دلیل سن کم و نداشتن تجربه نمی توانند خوب را از بد تشخیص دهند به همین دلیل آنها را مجبور می کنند که با فلان فرد که آنها برایش تعیین کرده اند ازدواج کند به این گمان که ازدواج شان به خوشبختی خواهد انجامید.

★و....

اینجا، روی صحبت مان با خانواده هاست. متاسفانه گاهی خانواده ها گمان می کنند که تنها کسانی هستند که می دانند خوشبختی و سعادت فرزند شان در گرو چه چیزهایی می باشد و برای اینکه فرزند شان را در دنیای خوشبختی ببینند از هر راهی برای وادار کردن آنها به ازدواج استفاده می نمایند.

به همین دلیل است که گاهی والدین، برادر و افراد با نفوذ فامیل، ممکن است از روش های آزار جسمی چون کتک زدن، حبس کردن و... برای به کرسی نشاندن حرف شان استفاده کنند.

بعضی از خانواده ها از ایجاد فشارهای روانی به فرزندان بهره می گیرند و با او قهر می کنند، به حال خود رهایشان می کنند، به خشونت زبانی روی می آورند مثلا تکه می اندازند، تحقیر می کنند، سرکوفت می زنند، منت می گذارند، و.... عده ای از والدین هم فرزند شان را برخی از حقوق طبیعی یا فرصت ها و خواسته هایشان محروم می کنند.

نوشته شده توسط شکیبا در 23:18 |  لینک ثابت   • 
نویسنده : بازدید : 2 تاريخ : شنبه 17 تير 1396 ساعت: 22:27
برچسب‌ها :
اخبار و رسانه هاهنر و ادبیاترایانه و اینترنتعلم و فن آوریتجارت و اقتصاداندیشه و مذهبفوتو بلاگوبلاگ و وبلاگ نویسیفرهنگ و تاریخجامعه و سیاستورزشسرگرمی و طنزشخصیخانواده و زندگیسفر و توریسمفارسی زبان در دیگر کشورها