پیامد های حاصل از ازدواج اجباری

ساخت وبلاگ
چکیده : تحت هیچ شرایطی، به کسی که دوستش ندارید، از رفتارش، گفتارش، قیافه‌اش، لباس پوشیدنش، غذا خوردنش، حتی ... با عنوان : پیامد های حاصل از ازدواج اجباری بخوانید :

تحت هیچ شرایطی، به کسی که دوستش ندارید، از رفتارش، گفتارش، قیافه‌اش، لباس پوشیدنش، غذا خوردنش، حتی از خانواده‌اش و از خیلی چیزهای دیگرش خوشتان نمی‌آید، رضایت ندهید. من هرگز نمی‌گویم که به جزئیات اهمیت بدهید و هرکس را به بهانه‌ای رد کنید.     

خیر! هرگز منظورم این نیست؛ ولی مواظب باشید که ازدواج اجباری ، ازدواج بدون عشق و علاقه و در نهایت با بی‌تفاوتی، با کسی ازدواج نکنید، زیرا زندگی زناشویی، خود به تنهایی آن‌قدر سخت و پیچیده هست که اگر عشق و علاقه و مخصوصاً مهر و احترام، چاشنی آن نباشد مصیبتی می‌شود که انگ‌هایی چون ترشیدگی، پیردختری، بی‌شوهری و دختر شوهر نکرده هزاران برابر بهتر از زندگی با مردی است که او را دوست ندارد!

این که می‌گویند: به هم عادت می‌کنید،یا علاقه بعداً پیدا می‌شود،در همه‌جا صحیح نیست. زمانی علاقه بعداً پیدا می‌شود، و وقتی به هم عادت می‌کنید که اگر در ابتدای ازدواج و شروع زندگی‌تان مهر و محبتی نبود، اما پایه و اساس ازدواج، بر معیارهای عقلانی استوار شده باشد. اگر دیدی که در دورۀ خواستگاری از مردی خوشتان نیامده و در مواردی حتی بدتان می‌آید، بدون جهت تسلیم نشوید و ازدواج نکنید. به ازدواج های اجباری تن در ندهید که یا باید یک عمر بسوزید و بسازید که این خود کمتر از جهنم نیست، و یا باید با دو سه بچۀ قد و نیم قد، از او جداع شوید که این هم بدتر از جهنم است! ممکن است در اینجا پدر مادرها از چنین توصیه‌هایی ناراحت شوند، و بگویند که این گونه مطالب، فرزندان آنها را نافرمان می‌کند!

صحبت از نافرمانی و شوراندن نیست، صحبت بر سر مصلحت و خوشبختی فرزند شماست. مخصوصاً تضمین سلامت زندگی و بیمۀ عمر و بیمه خوشبختی اوست؛ فرزندی که سالها برای او زحمت کشیده‌اید و از جان و مال خویش برایش سرمایه‌گذاری کرده‌اید. بیان این مسایل از روی ضربه‌هایی است که در دست می‌باشد؛ یعنی هرروز شاهد جدایی‌های فراوانی در محاکم دادگستری هستیم.

علاوه بر اینها تأکید می‌کنم، از ازدواج‌هایی که پایه‌هایشان بر بنیادی سست استوار شده است، جداً بپرهیزید. ازدواج‌ تحمیلی سرانجامِ ناخوشایندی خواهند داشت. چون اگر به ندرت، آخر و عاقبت خوشی داشته باشند، یقین بدانید که کاملاً تصادفی بوده است و معمولاً یک استثناست؛ مخصوصاً هرگز، هیچ استثنایی جای یک قاعده و قانون را نگرفته است.

...
نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : شنبه 17 تير 1396 ساعت: 22:27